Alman Margareta GRIESZ-BRISSON; özel ilgi alanı nörotoksikoloji, çevre tıbbı, nörorejenerasyon ve nöroplastisite olan, farmakoloji alanında doktorası bulunan bir nörolog ve nörofizyolog. Diyor ki;

“Maske takmaya ve verdiğim havayı geri solumaya alıştım diye düşünebilirsiniz, oysa beyin oksijensiz kalmaya devam ettikçe dejeneratif süreç de katlanarak hızlanacaktır.

Beyinle ilgili 2. sorun da, sinir hücrelerinin (nöronların) bölünememeye başlayacak olmasıdır.

Bu durumda, devlet lütfedip (!) maskesiz hayata geri dönmemize, yeniden oksijen solumamıza izin vermediği takdirde, ölen sinir (beyin) hücrelerinin yerine yenisi gelmeyecek, giden gitmiş olacaktır.

Bu bilhassa aşırı korkan ve maske takarak virüslerden korunacağını zannedenlerin mutlaka ve mutlaka bilmesi, anlaması gereken bir şey.

Virüs çapı yaklaşık 0.08 mikrometredir. Piyasadaki sıradan maskelerdeki gözenek büyüklüğü ise 80 – 500 mikrometre’dir. Her yıkandığında gözenekler daha da açılır. Alelade bir maske virüsten hayatta korumaz!

Ben maske takmıyorum. Beynimin işler kalmasını, hastalarımla ilgilenirken zihnimin açık, aklımın yerinde olmasını istiyorum. Karbondioksit anestezisi almak istemiyorum!

Bir nörolog olarak açık ve net şunu söylüyorum:
Maske takmak istemeyen herkes özgürce tıbbi muafiyet hakkından yararlanabilir. “Asılsız”ı, “uygunsuz”u yoktur bu işin çünkü oksijen yetmezliği HER BEYİN için TEHLİKE ARZ EDER.

Virüse karşı kesinlikle hiçbir koruyuculuğu olmayan maskeyi takıp takmayacağına her insan kendi karar verebilmelidir. Maske kesinlikle korumaz, fakat takıp takmamak kişinin takdiridir.

Çocuk ve adölesanlar için maske sözkonusu bile olamaz!

  • Çocuk ve adölesanların bağışıklık sistemi muazzam aktif ve uyum kapasitesi inanılmaz yüksektir ve yeryüzünün mikrobiyomuyla sürekli ilişkide olmalıdırlar.
  • Beyinleri ise deli gibi aktiftir çocuk ve gençlerin, dünyanın şeyini öğrenmekle meşguldürler!
  • Çocuğun / gencin beyni kana kana oksijen içmek ister. Bir organ metabolik olarak ne kadar aktifse, oksijen ihtiyacı da o kadar fazladır.
  • Cocuğun / gencin HER ORGANI metabolik bakımdan aktiftir!
  • Çocuğun / adölesanın beyninin oksijensiz bırakılması, oksijen almasının az da olsa engellenmesi bile sağlıklarını tehlikeye atar ve kesin kez kriminal suçtur.
  • Yeterli oksijen alamayan beyin gelişemez ve bu sebeple meydana gelecek hasar GERİ ÇEVRİLEMEZ!!
  • Çocuk öğrenmek için beyne, beyin de çalışmak için OKSİJENE muhtaçtır!!

Bunu anlamak için klinik deneye gerek yok?!!

Gayet basit, tartışılır yanı olmayan FİZYOLOJİK bilgidir bu!

Bilerek, göz göre oluşturulacak oksijen yetmezliği SAĞLIĞA KASITLI OLARAK ZARAR VERMEK demektir ve tıbbi açıdan KESİNLİKLE KONTRENDİKASYONDUR.

Tıbben kati surette kontraendike olması demek bir ilacın, aracın, metod veya tedavinin uygulanmaması gerektiği, KULLANI-LA-MA-YA-CAĞI demektir.”

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Son haberler

COVID aşıları mRNA-LNP mi? Grafen oksit-LNP mi?

Aşıların içinde grafen oksit ve nanometaller olduğunu bağımsız araştırmacılar sayesinde başından beri biliyoruz, etkilerini de az çok kestiriyorduk. İçerikte adjuvan olarak PEG (polietilen glikol) ve aşı platformu olarak lipid nanopartiküller (LNP ) kullanıldığı ise...

Virolog – İmmünolog: SARS-CoV2 diye bir Virüs Yok

Viroloji ve immünoloji doktoralı, Hint asıllı akademisyen Poorniam Wagh, teknoloji, medya, çokuluslu şirketler ve dünya istihbarat birimlerinin yardımıyla dünya popülasyonunun başına örülmüş gelmiş geçmiş en kapsamlı ve koordinasyonu yüksek komploda kral çıplak...

Corona Sürecindeki Hikayelerine Talibiz

Bizimle konu hakkındaki her türlü duygu, düşünce ve yorumunu paylaşarak bu platforma sen de katkı sağlayabilirsin.

Bize Katıl

Yabancı dilden Türkçe’ye çeviri konusunda destek olmak ya da kendi alanın çerçevesinde paylaşımlarımıza katkı sağlamak istersen, bize yazabilirsin.

Bizi takip et

Güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misin?