Biz Kimiz ?

Biz Türkiye’nin ve dünyanın COVID-19 ile birlikte yönlendirildiği gidişattan rahatsız, bu konuda ciddi endişeleri bulunan sıradan halkız. Yurt içinde ve dışında ülkemizi temsil eden üyelerimiz; teknolojiden mühendisliğe, eğitimden görsel sanatlara uzanan geniş bir yelpazede kariyerlere sahipler.

Coronaloji – Maskesiz Bilim sitesi, 2020 yılının Kasım ayında, topladığımız bilgilerin geniş halk kitleleri ile paylaşılması amacıyla kurulmuştur.

Bu platform, Türkiye’de COVID-19 özelindeki tartışmaların korku ve misenformasyon seviyesinden akıl, bilgi, sağduyu, dürüst ve bağımsız bilimsel gerçekler seviyesine çıkarılabilmesi için, kendi çabamızla bir araya getirdiğimiz ve yetiştirebildiğimiz kadarıyla Türkçeleştirdiğimiz uzman görüşleri, tıbbi ve bilimsel yayınlar ile haberlerden oluşmaktadır.

Okumaya Devam Et

Maske Cezasına İtiraz Dilekçesi

Aşağıdaki dilekçe örneği ve bilimsel kanıtları bilgisayarınıza indirip gerekli yerleri doldurarak, maske cezasına itiraz edebilirsiniz. Bilimsel...

Virüs İzolasyonuna Dair Bildiri

Virüs İzolasyonuna Dair Bildiri (VİB) Izolasyon: Ayırma, ayrı tutma; etrafındakilerden soyutlanıp bir başına kalma; başka şey veya insanlardan ayrı...