Kanadanın önde gelen başarılı patologu, aynı zamanda Covid19 test kitlerini de üreten şirketin CEOsu Dr. Roger Hodkinson, bir görüşme sırasında Alberta’daki hükümet yetkililerine, mevcut koronavirüs krizi için “şüphesiz halk üzerinde şimdiye kadar yapılmış en büyük aldatmaca” şeklinde konuştu.

Kendisinin de viroloji uzmanı olduğuna dikkat çeken Hodkinson, COVID testleri üreten bir biyoteknoloji şirketinin CEO’su olarak, duruma oldukça vâkıf olduğunu belirtti. Hodkinson , “Medya ve politikacılar tarafından yönlendirilen tamamen temelsiz bir kamu korkutmacası var; bu çok çirkin ve şüphesiz bir halk üzerinde şimdiye kadar yapılmış en büyük aldatmacadır” dedi.

Doktor, virüsün yayılmasını durdurmak için yaşlı ve savunmasız insanları korumaktan başka hiçbir şey yapılamayacağını, fakat yapılanın ilaçlarla oynanan bir siyaset olup, bunun çok tehlikeli bir oyun olduğunu söyledi.

Sosyal mesafe faydasızdır.

Hodkinson sosyal mesafenin faydasız olduğunu belirterek, kısıtlamaların, kapatmaların neden olduğu hasarı önlemek için bunların derhal iptal edilmesi çağrısında bulundu.

Hodkinson ayrıca zorunlu tutulan maske kullanımının tamamen anlamsız olduğunu söyledi.

“Maskeler hiçbir işe yaramaz. Etkinlikleri konusunda hiçbir kanıt yok ” 

Kağıt maskeler ve kumaş maskeler sadece semboliktir. Çoğu zaman etkili bir şekilde giyilmezler bile. Bu tamamen saçma. Bu eğitimsiz insanları görmek – bunu aşağılayıcı bir anlamda söylemiyorum – bu insanların yüzlerine maske takmak için herhangi bir bilgisi olmadan sadece söylenene itaat eden lemmingler (kemirici bir hayvan) gibi dolaştığını görmek gibi. “

Doktor ayrıca, “pozitif test sonuçlarının klinik bir enfeksiyon anlamına gelmediğini” ve artık testlerin durdurulması gerektiğini, çünkü yanlış sayıların kamusal paniğe yol açtığını” belirterek, PCR testlerinin güvenilmezliğini de eleştirdi.

Hodkinson, Alberta eyaletinde 65 yaşın altındaki insanlar için ölüm riskinin “üç yüz binde bir” olduğunu ve bazı doktorların anlamsız söylemleri yüzünden toplumu bu denli kısıtlamanın “çirkin” olduğunu söyledi

Dr. Hodkinson , “Bu durum bu seviyelere ulaştığı için kesinlikle öfkeliyim, bu uygulamalar yarından tezi yok durmalı” dedi.

Okumaya Devam Et