Marcus Lanz’ın Alman ZDF deki televizyon programında (izlemek için tıklayabilirsiniz) virolog Bonn Üniversitesinden Prof. Streeck söyleşinin bir bölümünde Heinsberg’de çok sayıda korona vakasının olduğu haneleri ziyaret ettiklerini, kapı kolu, cep telefonu, uzaktan kumanda, musluklar gibi çok dokunulan yüzeylerden ama aynı zamanda havadan, kedilerden aldıkları örneklerde (smear) labaratuarda çalışılması sonucu yüzeylerde virüslerin görüldüğünü, ama insanı enfekte edecek düzeyden olmadığı, yani ölü olduklarını belirtmiştir, Almanya’da hükümetin politikalarında belirleyici olan Robert Koch enstitüsünü de eleştirmiştir. Bu daha sonra bazı alternatif medya kanallarına yansımıştır.

Korona döneminde ana akım medyada ilk defa, Marcus Lanz, Prof. Streeck’i programına konuk etmiştir.

 

Alman virolog programın devamında, Marcus Lanz, Charite Berlin’den virolog hükümet danışmanı Prof. Drosten’den söz edince, ki Prof. Streeck Bonn Üniversitesi’nde Drosten’den boşalan yere gelmiştir , Streeck onun iyi bir iş arkadaşı olduğunu söylemiş ve şöyle devam etmiştir; “Prof. Drosten covid-19 konusunda hükümetin danışmanı, onu beğeniyorum ve ona da düşüncelerine de saygı duyuyorum, ama biz tüm virologlar farklı şekilde çalışıyoruz, bunu halkın anlaması açısından söylüyorum. Mesela Prof. Drosten virüsün yapısı ile ilgili çalışır, onu bu hale getiren nedir, virüsün özellikleri nasıl oluşur, virüs nasıl insana bulaşır, yayılıp alanını genişletir, üzerine çalışır. Benim alanım ise virüsün ne yaptığıdır, bağışıklık sistemi üzerinde etkisini nasıl gösterir. Onun yaptığı çalışmaları ben yapamam doğrusu onun yapabildiğini gibi yapamam. Birbirimizin farklı uzmanlık alanları var. Bu bağlamda çok yazık ki hükümet tarafından Monotematik hareket sözkonusu.

% 15 bağışıklık

Prof. Streeck’in bu çalışmasının devamı da var. Öyle ki Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde bulunan 45 bin nüfuslu bir şehir Heinsberg, ve bu bölgede ilk vakalar görülmüş, Karnavala katılanların enfekte olduğu dikkat çekiyor.

Başka bir söyleşisinde ise çok sayıda insanın bir arada olduğu. hava sirkülasyonunun olmadığı ortamlarda çabuk yayıldığını anlatıyor Streeck. Streeck ve ekibi çalışmalarında Heinsberg’de 1000 kişi üzerinde test yapıyor, PCR testi genelde, 1007 kişiye bu testler rastgele seçilenlerden yapılıyor, amaç olmadan fark etmeden veya hafif semptomlarla doktora başvurmadan enfekte olanları da değerlendirip toplumun genel bağışıklığını ölçebilmek, ve sonuçta o bölge için %15lik bağışıklık belirtiliyor.

Prof.Streeck: “Ölüm Oranlarının Hesaplanma Şekli Değişmeli”

Prof. Streeck ölüm oranları belirlenirken, hesaplamaların ABD’de Johns Hopkins in yaptığı gibi vaka sayısının ölüm sayısına orantısı şeklinde değil, olası vaka sayısı ile ölüm sayısının orantısı şeklinde gerçekleşmesi gerektiğini söylüyor. Bu da Heinsberg örneği Almanya genelinde değerlendirildiğinde, binde 3.7. civarında . Oysa Johns Hopkins’in Almanya için bildirdiği ölüm oranı %1,9. Bu sayıları Kuzey Ren-vestfalya eyaletinin başkanın da katıldığı basın toplantısında açıklıyor Prof. Streeck . Ardından bazı tepkiler geliyor. Virolog Christian Drosten böyle bir ara sonucu metadolojik olarak halka yönelik açıklanmanın doğru olmadığını, testlerin hassasiyetini sorgularken, daha sonra ise ZDF de Maybrit İllner’in programında Profesör Drosten Profesör Streeck ile iletişim halinde olduğunu, Streeck’in bilgileri kendisine de ilettiği, onun bu araştırmayı çok değerli bulduğunu , birlikte değerlendirdiklerini fakat bu bölgenin çok özel olduğunu, verilerin tüm Almanya’ya yansıtılamayacağını belirtiyor. Prof. Streeck’in açıklamalarının çok erken olması, bir PR şirketi ile çalışmış olması ve o eyalette seçim öncesi eyalet başkanının kendisinin bunu politik avantajı için kullanılmış olabileceği, her ne kadarAlmanya’daki diğer virologlar da çalışmanın çok değerli olduğunu açıklasalar da, yönteme dair eleştirilerden dolayı, esas olan içerik ve sonuçların kamuoyuna yansıtılmasını önüne geçiyor.

 

Her zaman “virüse zaman tanıyın” diyen Prof. Streeck, virüsün yayılmasını önlemek için alınan bir tedbirin sonucunu görmeden, hemen ardından başka bir tedbirin uygulamasına geçişin doğru bulmadığını belirtiyor, özellikle yeterli düzeyde yoğun bakım ve yatak kapasitesi varsa. Prof. Streeck , kendi alanlarında önemli çalışmalara imza atmış bir ekipten oluşan Heinberg araştırmasının sonuçlarının bu hafta içinde (27.04-03.04)açıklayacağını belirtti, ve televizyon söyleşilerinden anladığımız kadarıyla başka olumlu tespitler de detaylarıyla kamuyla paylaşılacak.

 

Prof. Püschel ve Otopsi Sonuçları

Bunun dışında hükümetin politikalarını ve Robert Koch Enstitüsü’nü de eleştiren Almanya’da resmi görev yapmakta olan bir başka bilim insanı daha var. O da Hamburg’da ölenlerin otopsisini gerçekleştiren değiştiren Hamburg Adli Tıp Başkanı Prof. Püschel. Kendisi 40 yıllık bir süredir adli tıpta çalışıp, otopsiler de gerçekleştiren patolog olarak görev yapmakta. Püschel , Robert Koch enstitüsünün neden şimdiye kadar otopsi yapılmasına karşı durduğunu anlamakta zorluk çektiğini söylüyor yine ZDF’de Markus Lanz’ın aynı zamanda (Prof.Streeck’in de internet üzerinden katıldığı) televizon programında. Prof.Püschel ekibi ile birlikte yaptığı otopsilerin sonucunda, hiçbir vakanın tam olarak corona virüsü sebebiyle ölmediğini, başka hastalıkların var olduğununun tespit edildiğini belirtiyor.

Ellili yaşlarda bir erkeğin yakınları, ölen kişinin daha önce bilinen bir hastalığı olmamasına rağmen vefat ettiğini belirtmelerine rağmen, otopside o kişinin birçok başka hastalığı olduğu ortaya çıktığnı belirtiyor televizyon programında.. Hamburg’daki ölüm sayısı profesör Püschel’in bildirdiğine göre 35, ama kayıtlı ölüm sayısı 44, böylelikle 9 kişilik bir fark ortaya çıkıyor. Bir kişi kalp krizinden de beyin kanamasından da vefat etse de, mevcut koşullarda Coronavirüs testi pozitif çıkmışsa coronovirüsten ölmüştür diye kayda geçiyor ve bunların ayırt edilip, detaylandırılmasını gerektiğini belirtiyor Prof.Püschel.

Bütün böyle eleştirilerden sonra Robert Koch Enstitüsü otopsi yapılması için harekete geçileceğini belirtmiştir.

Prof. Püschel’in çalışmaları, otopsi sonuçları önce hem alternatif medyada, hem de bu konularla ilgili kulak burun boğaz uzmanı, acil durum hekimi Bodo Schiffmann gibi kişilerin her gün corona ile ilgili yaptığı videolarda yer almıştır. Daha sonra tabii önce çok izlenenen ZDF’deki Marcus Lanz’ın programında daha sonra da tüm medyada yer almasının ardından, gerek hükümet, gerekse Robert Koch Enstitüsünün artık bundan sonraki adımlarında hem Prof. Streeck’in hem de Prof. Püschel’in ve birlikte çalıştıkları ekiplerin araştırdıkları, söyledikleri daha çok dikkate alınacaktır mutlaka.

 

Gönül isterdi ki, Robert Koch Enstitüsü ve Alman hükümeti pandemi ile ilgili hem Dünya Sağlık Örgütünü hem de aynı zamanda hükümetlerin politikalarını eleştirmekten kaçınmayan Dr. Wolfgang Wodarg, Prof. Sucharit Bhakdi, Prof. Karin Mölling,Dr.Knut Wittkowski de gibi bu konularda çok büyük çalışmalara imza atmış kişilerin de ,donanımlarından, önerilerinden yararlansın, birlikte çalışmalar yapılsın. Vee tabii ki dileğimiz tüm bu çalışmalar, ülkelerde virüsün yol açabileceği tahribatı önlemekte faydalı olsun, insanlık ailesine fayda getirsin.

 

Not:

Federal Cumhuriyet olan Almanya’da Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilmeden önce, eyaletler, hatta şehirler kendileri ne tür önlemler alacaklarına karar veriyorlardı, dolayısıyla örneğin okulların açık kalıp kalmayacağı, o bölgedeki enfekte olanların durumu, yoğun bakım kapasitesi, ve ayrıca bölgeye ekonomik yansımaları gibi birçok unsur birlikte değerlendiriliyordu. Özellikle Kuzey Almanya’da hastanelerin pandemi hastanesi olarak ilanından sonra birçok ameliyatın, terapilerin ertelendiği, yoğun bakım ünitelerinin doluluk oranının düşük olduğu, ve bunun halk sağlığına verdiği zararlar çeşitli kurum ve kişilerce dile getirilmektedir.

 

Yazar: Ş.Ş.

 

Marcus Lanz’ın Alman ZDF deki ilgili televizyon programı :

https://www.bitchute.com/video/a4SfiZvWaPv6/

Kaynak:https://www.coronagercegi.com/post/prof-streeck

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Son haberler

COVID aşıları mRNA-LNP mi? Grafen oksit-LNP mi?

Aşıların içinde grafen oksit ve nanometaller olduğunu bağımsız araştırmacılar sayesinde başından beri biliyoruz, etkilerini de az çok kestiriyorduk. İçerikte adjuvan olarak PEG (polietilen glikol) ve aşı platformu olarak lipid nanopartiküller (LNP ) kullanıldığı ise...

Virolog – İmmünolog: SARS-CoV2 diye bir Virüs Yok

Viroloji ve immünoloji doktoralı, Hint asıllı akademisyen Poorniam Wagh, teknoloji, medya, çokuluslu şirketler ve dünya istihbarat birimlerinin yardımıyla dünya popülasyonunun başına örülmüş gelmiş geçmiş en kapsamlı ve koordinasyonu yüksek komploda kral çıplak...

Corona Sürecindeki Hikayelerine Talibiz

Bizimle konu hakkındaki her türlü duygu, düşünce ve yorumunu paylaşarak bu platforma sen de katkı sağlayabilirsin.

Bize Katıl

Yabancı dilden Türkçe’ye çeviri konusunda destek olmak ya da kendi alanın çerçevesinde paylaşımlarımıza katkı sağlamak istersen, bize yazabilirsin.

Bizi takip et

Güncel paylaşımlardan haberdar olmak ister misin?

Okumaya Devam Et