Kaynak Yeniçağ:
 PCR testi, genetik iz sürme testi ise… – Arslan BULUT

Mucidi tarafından “virüse bağlı hastalıklarda teşhis için kullanılmaz” denilen PCR testi konusunda yeteri kadar bilgiye sahip misiniz?
Opr. Dr. Okan Özdemir, konuyu araştırdı ve kamuoyu ile paylaştı:
* “Resmî TÜİK verilerine göre Türkiye’de 2019 yılında 435 bin 941 kişi öldü. Ölenlerin yüzde 36,8 i yani 160 bin 426’sı kalp ve damar hastalıklarından, yüzde 18,4’ü yani 80 bin 213’ü iyi ve kötü huylu tümörlerden, yüzde 12,9’u yani 56 bin 236’sı solunum sistemi hastalıklarından kaybedildi.
* Bu en yüksek ölüm nedenlerinin, 2020 yılındaki genel ölüm sebepleri ile örtüştüğü görülmektedir ve geçen yıl bu vatandaşlarımızın tamamı için ‘eceliyle öldü’ tabiri kullanılmıştı. Yanlış mı?
PCR testi ise bir genetik iz sürme testidir, genel amacı babalık ve akrabalık tayinlerinde, kriminal olaylarda genetik delil bulmaktır. Polimeraz Zincir Reaksiyonu (PCR) testinin mucidi olan ABD’li biyokimyacı Karry Mullis bu değerli buluşundan dolayı 1993 Nobel Kimya Ödülüne layık görülmüştür.
* Ancak Mullis, bu testin özellikle HIV ve diğer virüslerde hastalık tayini için kullanılmasının yanlış olduğunu, yanlış sonuçlar vereceğini ve kullanılmaması gerektiğini beyan etmiştir.
* Ayrıca PCR yöntemi ile testin büyütme özelliğini kullanarak insanda hemen hemen istenilen her şeyi kolaylıkla bulabilme özelliğinin var olduğunu söylemiştir.
* Yani Türkiye’de bir yıldaki ölümlerin yarısından fazlası, basit bir testin yardımı ile herhangi bir virüsten kaynaklanıyormuş gibi gösterilmeye uygundur.
***
*İşte bu test yardımı ile daha önce korona virüsle karşılaşmış, ama klinik belirti oluşturmamış bir şahıs bir süre sonra başka bir hastalıktan hastaneye düşerse, içeriye giren her kişiye olağan bir şekilde uygulanan PCR testi pozitif çıkınca ‘hastalık veya ölüm nedeni, Covid’19 dur!’ denilmektedir.
* Oysa ölüme götüren sürecin ne olduğu ancak ve ancak otopsi yapılarak tespit edilir, etkilenen organlardan elde edilecek örneklerde Covid 19 virüsünün izole edilmesiyle veya edilememesiyle saptanabilir, test ile değil…
* İçinde bulunduğumuz kaotik durum ise günceli takip eden her hekimin, her öğretim üyesinin bilebileceği ancak birçoğunun da oluşturulan ezici algı nedeniyle hakkında gerçek verilerle konuşamaması ve meydanın klasik ve sosyal medyanın ezici çoğunluğuna sahip olan oyun kuruculara ve destekledikleri politikacılarla bilim adamlarına kalmış olmasından kaynaklanmaktadır. 
***
* Geçen yıllarda olağan şekilde on binlerce vatandaşımızı hayattan koparan influenza virüsünün bu sezon görülmediği, bu yıl görülen mevsimsel gribin artık Covid 19 olduğu da resmî olarak beyan edilmiştir!
* Kaldı ki bugünlerdeki olağanüstü durumun sorumlusu olarak gösterilen virüs, genel olarak hastalığa yakalananların yüzde 99,96 sının sağ kaldığı belirlenmiş olan bir etkendir.
* Bu etkene karşı acil aşılama programları oluşturulup oldubittiye getirilen aşı zorunluluk yaptırımları da bu bilgilerin ışığında kastını aşan şüpheli girişimlerdir.
* Bugüne kadar oluşturulan algı ile her coğrafyada insanlar, her türlü idari, siyasi, ekonomik düzenlemeye, tedbire ve tıbbi uygulamaya razı olmalarına yarayan bir korku iklimi içinde tutulmaktadır.”
***
PCR testi yaptıranların genetik kodlarının, HES kodu yardımıyla küresel düzeyde kayıt altına alınabileceğini de bu bilgilere eklemek gerekir. Bu verilerle yani genetik kodlarınızla neler yapılabilir hiç düşündünüz mü? Bu bir milli güvenlik sorunu değil midir? 

Arslan Bulut | Yeniçağ Gazetesi

Kaynak Yeniçağ: 

PCR testi, genetik iz sürme testi ise… – Arslan BULUT